Prosinec 2014

II.

31. prosince 2014 v 10:29 | The small one |  Dokonalý pár?
Hurá sláva! Povedlo se mi napsat další díl tak, jak jsem chtěla, tj. do Silvestra (zázrak, když mám svou drahou polovičku za zadkem, a tím pádem mě od psaní odvádí všelijaké jiné činnosti). Omlouvám se, že zatím tu moc romantiky není, spíš nějaké reálie světa. No, vlastně to možná není ani moc zábavný díl... Tedy, nevím, jak to s tou romantikou nakonec bude... Uvidíme, jestli budu na své postavy hodná. Věnováno Kayleigh, Jolly a Peťule :)

Hned na začátek vám objasním jedno drobné gramatické pravidlo, které sice je z textu patrné, ale není explicitně vysvětlené. Každé slovo má kořen. K němu se připojuje koncovka -en, jde-li o ženskou složku, a -in, jde-li o složku mužskou. Nill je jedna polovina magického páru; zároveň to ovšem znamená neúplný, necelý, osamělý. Nillin je muž-mág, nillen je žena-kouzelnice. Podobně se pracuje se jménem páru. Pokud chceme mluvit jen o muži z páru jménem Hord, použijeme označení Hordin, pokud jen o ženě, řekneme Horden.
U věcí, nesouvisejících s magií, se s tímto jevem ovšem setkáme jen výjimečně.

I.

24. prosince 2014 v 3:20 | The small one |  Dokonalý pár?
Dárek k Vánocům a mým vyskytnutinám. Pro mé milované příšerky ze Slash and Spol (pardon, při hledání té divné značky se mi povedlo stránku otočit vzhůru nohama, ale jak se píše, to pořád nevím). Za všechno může Kayleigh!
Spíš než slash je to fantasy, jehož hlavní hrdina je shodou okolností na kluky. Žádné scény 18+ neslibuji. A protože je to první díl, je to jen takový úvod. Nebo náčtr úvodu. Nebo tak. A jak můj milý stále podotýká, nemám smysl pro humor a jsem moc vážná, což se naneštěstí odráží v čemkoli, co píšu. Ale je to psáno z lásky ;-)