III.

10. ledna 2015 v 23:37 | The small one |  Dokonalý pár?
Dorian to nakonec nebude. A omlouvám se za zpoždění. Romantika pořád nula nula nic.
Věnováno Peťulce - ať se ti prstíky brzo zahojí! Keigh, Jolly, já vás taky! Líbající


Hectorovi chvíli trvalo, než si té holky vůbec všiml. Seděla naproti přes oheň, řasy a obočí světlé tak, že skoro nebyly vidět, a kudrnaté nazrzlé vlasy rozhozené po ramenou až k pasu. Světlo ohně zdůrazňovalo narudlé odlesky. V rumraji ani neslyšel, co říká. Když si všimla jeho upřeného pohledu, polichoceně se usmála, a Hector rozpačitě odvrátil pohled - tak asi na dvě vteřiny, než se k ní pohledem vrátil zpátky a uculil se. Měla hezký tvar pusy a hrozně roztomilý nos. Ve tmě ale nemohl rozeznat barvu očí a přemýšlel o tom, že se půjde podívat zblízka.
Martin, ten kluk, co Dianu pustil sednout, jejich němému rozhovoru přihlížel dost otráveně a záhy se zvedl, že přiloží. Právě z té hromady, na které se s nataženýma nohama a lehce arogantním výrazem rozvaloval Hector.

Než si chlapci stihli vyměnit názory, ozval se dlouhý, rezonující tón. Všichni okolo ohňů okamžitě umlkli, jak se zvuk kovově dotkl jejich magie. Tohle by museli cítit všichni magicky nadaní v okruhu několika kilometrů - pokud by nebyli všichni tady. Železná píšťala je volala k tomu, proč sem přišli - některé k Volbě, ostatní ke svědectví. Hector se na Martina zašklebil. Teď se uvidí, kdo s koho.

Mládež vyrazila mezi křoví. Ti starší věděli, kam jít, a mladší se nechali vést davem. Shromáždili se okolo mísy. Diana si všimla Caleba a letmo na něj zamávala. Usmál se zpět, ale cítila, jak je napjatý a nervózní. Nemluvil nikdo. Pak píšťala utichla a místo ní se ozval hlas staré ženy v rudém rouchu, předsedkyně Rady Derren.

"Vítám vás u letošního obřadu Volby. Pro nováčky vysvětlím, jak obřad probíhá.
Každý si vyndá semínko, které jste sami vypěstovali a které jste si donesli, a vložíte do některé z kolujících misek. Misky se poté vysypou do mosazné pánvice, kterou všichni vidíte před sebou. Zapálím magický oheň - jakmile se semínka přehřejí, budou nepoužitelná. Vaším úkolem je bleskurychle si vybrat jedno semínko a telekineticky ho přemístit k sobě."
Caleba napadlo, že je Volba nesmyslně lehká - vždyť i malé děti si podávaly hračky, které jim upadly, tím, že je přivolaly myslí. Sám si takhle podával balíky slámy ve stodole, když byl líný pro ně lézt nahoru. V čem je tedy háček?
Vyndal zpod košile váček, vyndal obilku ovsa a položil ji do misky, kterou vzápětí podal dál.
Diana s ušklíbnutím vylovila semínko okurky.
Kayl mrknul měrem ke Calebovi a z uschlého lusku vyloupl semínko jedovaté srdcovky.
Hector, nikým nepozorován, vložil do misky světlou kuličku vlčího bobu.

Všechna semínka doputovala do bronzové "pánvice", jak tomu říkala předsedkyně Rady. Když se Hector rozhlédl, mohlo tu být tak sedmdesát dospívajících, možná i více. Derren a její nillin se postavili proti sobě - klestí vzápětí vzplálo.
"Volba začíná," oznámil Derrin.

Diana se usmála, zavřela oči, natáhla ruku a jedno ze semínek jí prostě přistálo v dlani, ještě celé studené.
Caleba překvapilo, jak je nesnadné semínko přivolat - zprvu jich několik zkusil jen tak, ale žádné se ani nepohnulo. Na tváři cítil žár ohně, po tváři mu stekla kapka potu - nevěděl ani, zda od soustředění, nebo od horka. Viděl, jak vzduchem přeplulo několik dalších semínek. Pak si jeho pozornost přitáhla černá kulička. Nemohl přijít na to, z čeho je. Zvolna se zvedla z teplajícího kovu, překonala prostor ke Calebovi a přistála mu v dlani.
Během příštích několika vteřin se to povedlo ještě několika dalším. Pak zavonělo pražení, některá semínka se nafoukla a praskla, jiná zčernala.
"První část obřadu Volby skončila. Kdo nemá semínko, odebere se na shromaždiště. Spolu se uvidíme až příští rok," zavelel Derrin.
Caleb cítil, jak mu bije srdce. Tohle bylo o fous.

"A my, milí zlatí, se pustíme do další části," oznámila předsedkyně.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jolly the Sad | Web | 11. ledna 2015 v 9:13 | Reagovat

Tak teď jsem tedy zvědavá na tu druhou část. Nějaká další semínka, nebo tak?
Úžasné čtení hned po probuzení. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama