IV.

13. ledna 2015 v 21:31 | The Small One |  Dokonalý pár?
Od Nového roku jsem zahlédla hned několik předsevzetí, že lidé budou více číst, a všelijaké čtenářské výzvy. Legrační. No, já se zase budu snažit nedřepět pořád u knížek. Ale zato budu psát. Možná. Abych mohla přidat díl každou středu, teoreticky. Alespoň přibližně. (Jo, vím, že jsem poslední díl přidávala v sobotu a dnes je úterý.) Ona je to docela fajn prokrastinace a státnice se blíží :D

Díl věnuju Kayleigh, která má na svědomí nejen mé psaní slashe, ale také tenhle nádherný layout. Moc děkuji!"Ještě jednou, kdo nemá semínko, odchází!" zavelela Derren netrpělivě. Mladí lidé se po sobě rozhlédli. Calebovi až teď došlo, že je jeho osud zpečetěn a pár let volnosti navíc, v které doufal, se nekoná. Měl tam to semínko nechat. K čertu s tím. Třeba bude taky tichá introvertka. Jestli nebude mít ráda koně, tak ji někde nechá. Několikrát se zhluboka nadechl, aby potlačil pocit panické klaustrofobie.
Na místě jich zůstalo jen pár. Tvářili se povětšinou zvědavě nebo bojovně. Diana se ušklíbla, když zjistila, že z těch dvou kohoutků zůstal ten hezčí a Martin odešel s nepořízenou. Přelétla výběr pohledem. Jeden zrzek - úplně tmavě rezaté vlasy, pihy. Stál by za hřích, rozhodně. Malý a trochu baculatý méďa s kulatým dobrosrdečným obličejem. Toho raději ne. Caleb - bohové chraňte. Rozesmátá dvojčata s kudrnatými tmavými vlasy, docela pořízci. Kdyby si měla vybrat osobní ochranku, tak ty dva bere určitě. Klučina s brejličkama, rachitické tvoření. Toho do postele ani náhodou, i kdyby byl sebechytřejší. Nevýrazný plavovlásek s plachým výrazem. No, to by se v nejhorším dalo. Ten tmavovlasý kluk, co předtím posedával na hromadě dřeva. Usmáli se na sebe, už zase. A nakonec ten čahoun, co okouněl, když přijeli. Docela zajímavý týpek, byť není nejhezčí.
Když se rozhlédla po dívkách, zmateně zamrkala. Krom ní jich tu zbylo pouhých pět. Na devět chlapců. Něco je vážně hodně, hodně špatně.
"Inu, tak tu možná máme nějakou méně obvyklou situaci," zhodnotil Derrin, když nikdo neodešel a on pochopil, na co jeho nillen naráží. "To se ukáže postupně, teď není třeba to řešit." Mezi Staršími proběhlo zmatené zašeptání.
"Všichni jste jako děti hráli hru Semínko, vstávej, kvítečky dávej." Caleb se na Dianu ušklíbl - jo, vždycky byl rychlejší. Neuměla správně tlačit na pilu. Vyhrávala, až když nechávali vykvést dvouletky, to bylo složitější na motoriku a rovnováhu. Diana na něj vyplázla jazyk. "Teď není důležité, jak jste byli rychlí, mládeži. Jde čistě o to, aby všichni věděli, jak se klíčí semínka. Je tu někdo, kdo to nikdy nedělal?" Rozhostila se chvilička ticha.
"Ehm, pane, já," přiznala se drobná holčina s copy a karamelovýma očima.
"Tak si to zkus nanečisto," podal jí Derrin kuličku hrachu. "Jde o to, aby ti vzklíčilo a narostly mu klíční lístky. S trochou zkušenosti je možné nechat rostlinku vyrůst až do květu, ale teď jde jen o tohle."
Dívka se na hrách na dlani pochybovačně zahleděla, trošku sněhu rozehřála v dlani na pár kapek vody, pak zabroukala pár tónů a prsty druhé ruky naznačila pár neurčitých gest. Semínko se pohnulo, slupka praskla a vyrazil malý kořínek. Na druhou stranu se vydala nazelenalá špička, která se vzápětí rozevřela na dva lístečky.
"Takhle?"
"Na to, že je to první pokus, až excelentní," odsouhlasila Derren. Dívka pokrčila rameny a rostlinku nakonec odložila na hlínu pod odhrabaným sněhem. Caleb se nudil, protože přesně tohle čekal, už když se dozvěděl, že si s sebou má vzít libovolné semínko - no, ono se toho s nimi o moc víc dělat nedá. Některá se dají ještě taky sníst. Dost se jich dá sníst po naklíčení.
"Podstatou je, že každá věc vnímá okolí a uchovává si ždibec každé energie, s níž přijde o styku. Každý z vás donesl semínko, které dokonce sám vypěstoval, takže o to to máte jednodušší. Úkolem je rozeznat, čí je to semínko, které máte v ruce. Naklíčené vám to prozradí mnohem snáze."
Hector se zadíval na ploché světlé semeno v ruce. Cítil akorát, že ho pěstovala holka, což mu moc nepomohlo. Namočil ho, ohřál a rozpačitě pozoroval, jak klíčí skoro samo. Pak ucítil okurkovou vůni a svěží nakyslou chuť. Holčičí měkké ruce. Energické. Léto, odpoledne. Ta chvíle, kdy si semínko schovala. Její magii cítil skoro jako vůni na patře, světlou, trochu do zlata a do broskvova, s ovocným podtónem. Srdce se mu sevřelo dravčí chutí ji mít.
Vynořil se ze soustředění a rozhlédl se po dívkách okolo. Ta kudrnatá světlovláska byla úplně jasná. Dívala se na něj s úsměvem a s trochou netrpělivosti - v ruce jí právě rozkvétal vzpřímený hrozen modrých květů.
Došel k ní. Bezděčně si olízl rty.
"Ehm, dát holce na prvním rande kytku, která je jedovatá?"
"Trochu jedovatá a hodně hezká. Svůj k svému," stál si Hector na svém pobaveně. "Ta okurka měla být co? Dáš si mě k večeři?"
"Třeba jsi k nakousnutí. Nikdy nevíš." Flirtovala s ním a byla u toho roztomilá. Nevědomky si hrála s těmi fantastickými vlasy.
Hectorovi proběhlo hlavou pár poznámek o tom, co prý holky dělají s okurkami, ale žádnou z nich si nedovolil říct nahlas. Raději se jenom uculil.

Caleb trochu nevěřícně zíral na rozkvetlou srdcovku. Krom toho, že se mu vždycky zdála trochu kýčovitá (pardon, ale kytka, na které rostou růžová srdíčka?), z ní cítil úplně evidentně chlapa. Jasně, vypěstoval ji pro holku... No jo, něco je prostě blbě. Proč ji má k čertu on? Třeba to byl jenom omyl a vyloučí ho. Kéž by.
"Herdine, stalo se nějaké nedopatření. Omlouvám se, asi jsem přivolal nesprávné semínko."
"Proč myslíš, chlapče?"
"Protože tohle vypěstoval kluk. Muž. Chlap. Asi... Nevím, nemám ho dát někomu jinému?" natáhl k němu ruce.
"Ne, ne, kdepak. To bude v pořádku. Běž si ho najít."

"Ale..." chtěl namítnout Caleb; Herdinův ostrý nesmlouvavý pohled ho zastavil. Věděl, komu ta kytka patří; nechápal, co s tím má společného on. Ostatně, jaký trouba donese kytku, která má po rozkvětu půl metru a křehký stonek? Odmítavě zavrtěl hlavou a vydal se najít druhou polovinu toho zmatku.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jamie Montek Williams | Web | 14. ledna 2015 v 13:11 | Reagovat

Jsem zvědavá na další část.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama