Mlsná huba, holý neštěstí

27. ledna 2015 v 14:45 | The Small One |  The Small One
Klíčím, co se dá. Většinu z vás to nebude zajímat, bo si namažete chleba Májkou a jste rádi, že ten krajíc máte čas nasoukat do krku, ale pokud a) milujete, když vám jídlo raší (a pak je takové veselé a roztomilé)
b) nejíte Májku
c) nutně potřebujete vitaminy a kvalita zeleniny v tomhle období vás děsí
d) uráží vás ceny vegetariánských pomazánek
e) máte nějaký jiný důvod,
můžete zkusit něco z toho, co jsem v poslední době objevila já.


Jak klíčit?

Hlavně opatrně. Bacha na plíseň. Někde doporučují nakličovat na utěrce, ale... ne, to fakt ne. Dřív než klíčky by na mě koukala hlavičková plíseň. Nejdřív semínka chtějí namočit tak na 12-24 hodin do hrnku s vodou, krásně při tom nabydou. Můžete v té době klidně párkrát vodu slít a dát čistou, aspoň vypláchnete enzymy, které klíčení zamezují (aby si semínko v přírodě nevzpomnělo v únoru, že spadly tři kapky vody, tak že se půjde podívat na svět). Pak je přesypte do něčeho vzdušnějšího Mám skvělou porcelánovou misku s otvory ve dně. Fungovat bude i cedník s nožičkami. Hlavně klíčky neválejte ve vodě a pravidelně je proplachujte - jednak jim tím dodáváte vodu, aby vůbec mohly klíčt, a jednak je tím myjete.
Takže ještě jednou: proplachovat, proplachovat, proplachovat.

Pomazánka z naklíčených semínek slunečnice


Kdyby vás někdo přesvědčoval, že loupaná slunečnice neklíčí, tak klíčí. Krásně. A je skvělá. Až se vám bude tak po dvou dnech líbit, jak z ní hezky lezou klíčky-čumáčky, rozmixujete ji s dost slušným množstvím oleje, trochou sojovky, troškou vody a kořením, jak vám přijde pod ruku. Můžete přidat kečup. Nebo jogurt. Asi skoro cokoli, co vás napadne. A hlavně stroužek česneku. Výborná je troška nivy, s tou to bylo fantastické - nejlepší pomazánka, co jsem kdy jedla.

Co s naklíčeným hrachem?


Klíčící hrách vypadá hrozně pěkně a můžete ho očumovat docela dlouho, než ho sníte. Tři čtyři dny minimálně. (Jenom ho nesmíte zapomenout důkladně a pravidelně proplachovat, tj. aspoň dvakrát za den prolít velkým proudem vody, jinak vám zplesniví, shnije, no fuj.) Můžete dokonce počkat, až vyhodí lístečky.
Problém je, že syrový fakt není dobrý. Vlastně je docela hnusný, trpký. Dokonce ani v pomazánce by se neztratil. Po uvaření je fajn. A na rozdíl od neklíčeného prakticky nenadýmá.
A) Přihoďte ho do zeleninové polévky. Tam se tak nějak ztratí.
B) Rozmixujte ho s olejem a sójovkou a pak ho hoďte na pánev. Udělá něco jako pudink. Hrozně mi to chutná, taková kaše, ale chutná trochu jako čerstvý hrášek a je velmi sytá, tak se nepřežerte jako já. Zbytek můžete použít na pomazánku spolu s tím, co jsem psala výše.
C) Udělejte klasickou hrachovou polévku.
D) Můžete ho možná zkusit udělat na sladko, ale to jsem zatím nezkoušela. Ale trochu sladký na chuť určitě je.

Naklíčená čočka

Uvařit jako klasickou čočku. I když ji necháte namočenou jen 12 hodin, už tak bude zdravější a lehčí, než když ji uvaříte rovnou. Miluju chleba potřený hořčicí, se smaženou vaječnou amoletou a dovnitř vrstvu dušené čočky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama